Młodzieżowa Grupa Rozwojowa

MŁODZIEŻOWA GRUPA ROZWOJOWA - CO TO TAKIEGO?

Młodzi ludzie mają w sobie naturalną zdolność do zdrowego rozwoju i że wystarczy im zapewnić bezpieczne i wspierające środowisko, aby mogły się rozwijać w pełni. Czasem natomiast dzieje się tak, że proces naturalnego wzrostu zostaje zakłócony lub w jakiś sposób zahamowany i aby pójść dalej pomocne może okazać wsparcie konstruktywnej grupy rówieśniczej.

Młodzieżowa grupa rozwojowa to forma wsparcia, która daje bezpieczną przestrzeń do swobodnego wyrażania siebie, własnych emocji i potrzeb.  Grupa, przy wsparciu nie tylko terapeuty, ale także rówieśników, pomaga młodym ludziom radzić sobie z trudnościami w relacjach. Warto dodać, że rówieśnicy, dla młodego człowieka są istotnym punktem odniesienia. 

Korzyści z uczestnictwa w młodzieżowej grupie rozwojowej:

  • młodzież ma możliwość podzielić się swoimi doświadczeniami z innymi młodymi ludźmi, którzy przechodzą podobne trudności,
  • młodzież uczy się, jak radzić sobie ze swoimi emocjami w konstruktywny sposób,
  • młodzież rozwija umiejętności społeczne, takie jak komunikacja, asertywność i współpraca,
  • młodzież poprawia swoją samoocenę i poczucie własnej wartości,
  • młodzież zyskuje wsparcie i zrozumienie ze strony terapeuty i innych uczestników grupy.
 
Jeśli jesteś młodym człowiekiem lub rodzicem nastolatka, który chce lepiej poznać siebie, przyjrzeć się temu jak buduje relacje, a jednocześnie doświadczyć przy tym atmosfery pełnej wsparcia i akceptacji, gdzie szacunek i otwartość na drugiego człowieka są autentyczne – to nasza grupa jest z pewnością dla Ciebie lub Twojego dziecka.
 
 

DLA KOGO?

Oferta skierowana jest dla młodzieży w wieku od 15 do 18 lat (w szczególnych przypadkach rozważane może być uczestnictwo osób w młodszy/starszym wieku)

Jeśli się zdecyduję, to co dalej?

Zgłoszenie: na dole strony znajduje się formularz. Wypełnij go i wyślij. Na Twojego e-maila przyjdzie informacja, która potwierdzi Twoje zgłoszenie.

Kwalifikacja: po otrzymaniu zgłoszenia, skontaktuje się z Tobą jeden z prowadzących grupę w celu umówienia się na konsultację indywidualną, na której porozmawiacie o Twoich oczekiwaniach i celach uczestniczenia w naszej grupie. 

Spotkania grupy: nasze spotkania będą odbywać się raz w tygodniu i trwać będą 2 godziny. Grupa ma charakter półotwarty. Oznacza to, że w czasie jej trwania dołączyć do niej będą mogły nowe osoby – po rozmowie z psychologiem prowadzącym zajęcia i przy założeniu, że uczestnicy będą gotowi do przyjęcia nowych członków. Maksymalny limit uczestników grupy to 14 osób. Przewidujemy 30 spotkań. 

Podsumowanie: na zakończenie odbędzie się spotkanie indywidualne z prowadzącymi, które będzie okazją do podsumowania pracy w grupie.

 

PROWADZĄCY

DAMIAN GOLEC – ukończył jednolite studia magisterskie z psychologii ze specjalnością psychoprofilaktyka i pomoc psychologiczna. Początkiem jego drogi zawodowej była praca w poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz szkole, gdzie doświadczył kontaktu z dziećmi, młodzieżą oraz ich opiekunami. Obecnie, oprócz współpracy z Lubelską Akademią WSEI, udziela pomocy psychologicznej w ramach działań Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie.

Na wsparcie psychologiczne patrzy z perspektywy podejścia Gestalt, które widzi jako coś pełnego obecności, serca, bliskości i równowagi. Do współpracy z klientem podchodzi z wiarą, że ma on w sobie umiejętność regulacji, którą ma nadzieję, że będzie rozwijał podczas wspólnych spotkań.

Obecnie pracuje z młodzieżą od 14 roku życia i dorosłymi. Prywatnie – miłośnik gór i fan piłki nożnej.

Uczestnik szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie Gestalt, ale oprócz tego ukończył wiele warsztatów i kursów m.in.:

  • dialog motywujący w profilaktyce uzależnień behawioralnych.
  • skala Inteligencji Stanford-Binet 5.
  • psychoterapia dzieci i młodzieży- techniki pracy z nastolatkiem.
  • szkolenie Specjalistyczne z Mediacji Szkolnych, Rówieśniczych, Oświatowych i z Nieletnim Sprawcą Czynu Karalnego.
 
 

DOMINIKA KULIK – psycholog, pedagog, trener TUS, terapeuta SI. Absolwentka kursu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (I Stopień). 

Uczestniczka czteroletniej Szkoły Psychoterapii Gestalt oraz rocznego Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w modalności Gestalt.

Jej posiadane doświadczenie obejmuje szeroki zakres działań związanych z udzielaniem wsparcia psychologicznego dzieciom i młodzieży w różnym wieku. Współpracuje z rodzicami i wychowawcami wspomagając ich w pełnieniu ważnej roli opiekunów i edukatorów.

W swojej pracy stosuje rozmaite metody i techniki, które są elastycznie dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. Niezwykle istotne jest dla niej holistyczne spojrzenie na człowieka, uwzględniające nie tylko jego ciało, umysł i emocje, ale także jego otoczenie, relacje społeczne oraz wpływ środowiska na zdrowie i dobrostan. Oprócz pracy indywidualnej, angażuje się również w grupowe sesje terapeutyczne, aby zapewnić wsparcie na różnych poziomach i w różnych kontekstach, co pozwala jej lepiej sprostać potrzebom klientów.

Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności, uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach i warsztatach.

Swoją pracę poddaje stałej superwizji.

 

KIEDY?

do 9 listopada 2023 – przyjmowanie zgłoszeń

do 9 listopada 2023 – spotkania indywidualne  prowadzącymi

od 13.11.2023 r. – spotkania grupy

po zrealizowaniu 30 spotkań grupowych – spotkania indywidualne  prowadzącymi

 

GDZIE?

Akademickim Centrum Psychoprofilaktyki i Terapii przy ul. Projektowej 4 (w siedzibie Lubelskiej Akademii WSEI, parter)

 

KOSZT:

Spotkanie indywidualne kwalifikujące (60 minut): 140 zł 

Jedno spotkanie grupowe: 75 zł

Spotkanie indywidualne podsumowujące (60 minut): 140 zł 

Koszt całościowy (30 spotkań grupowych oraz 2 spotkania indywidualne): 2 530 zł

 

Dane do wpłat

Tytuł przelewu: Konsultacja psychologiczna MGR lub Zajęcia grupowe MGR – imię nazwisko dziecka, miesiąc, za który jest wpłata

Nr rachunku: 18 1140 1094 0000 2027 6900 1101

 

Jak się zgłosić?

Przez formularz zgłoszeniowy poniżej, 

telefonicznie pod nr telefonu: 81 749-32-20  

mailowocentrum.psychologiczne@wsei.lublin.pl

 

Po zgłoszeniu skontaktuje się z Państwem osoba prowadząca grupę w celu ustalenia terminu pierwszego spotkania. 

 

W razie wątpliwości prosimy o kontakt z biurem Akademickiego Centrum Psychoprofilaktyki i Terapii pod nr telefonu: 81 749-32-20 lub e-mail: centrum.psychologiczne@wsei.lublin.pl

FORMULARZ REJESTRACYJNY

DANE OSOBOWE

Lubelska Akademia WSEI informuje, że przysługuje Pani/Panu dostępu do treści swoich danych, usuwania oraz ich poprawiania i przenoszenia. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu, aktualizacji  ograniczenia przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia sprzeciwu an dalsze ich przetwarzanie. W sprawach spornych przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Podanie danych jest dobrowolne jednakże niezbędne do realizacji procesu rekrutacji i kształcenia. Wyjaśnień w sprawach związanych z danymi osobami udziela Inspektor Ochrony Danych Lubelskiej Akademii WSEI p. Leszek Gońka, e-mail iod@wsei.lublin.pl