Warsztaty psychoprofilaktyczne dla uczniów Międzynarodowej Szkoły Podstawowej PADEREWSKI w Lublinie

W dniach 06 – 08.09.23 r. zespół trenerów działających w ramach Akademickiego Centrum Psychoprofilaktyki i Terapii przeprowadził szereg trzydniowych warsztatów profilaktycznych dla uczniów klas 4 – 8 z Międzynarodowej Szkoły Podstawowej PADEREWSKI w Lublinie.

Trenerzy spotkali się z Uczniami w różnych, pięknych zakątkach Lubelszczyzny w ramach trwającej Zielonej Szkoły.
 
Choć w każdej klasie poruszony był nieco inny wątek edukacyjny, to wspólnym mianownikiem wszystkich zajęć było stworzenie przestrzeni do budowania bliskich i głębokich relacji opartych na zaufaniu.
 
Dlaczego warto?
Dla dzieci i młodzieży, odnalezienie swojego miejsca w grupie rówieśniczej jest niezwykle ważnym zadaniem rozwojowym. Ponadto najnowsze badania wykładowców Lubelskiej Akademii WSEI (dra Wiesława Poleszaka, prof. Akademii WSEI, dra Grzegorza Katy, mgr Judyty Bieniek) wskazują, że pozytywne relacje rówieśnicze stanowią czynnik chroniący przed kryzysem psychicznym i depresją. Stąd tak istotnym aspektem pracy z młodymi ludźmi w szkole jest budowanie pozytywnego klimatu klasowego.
 
Serdecznie dziękujemy Uczniom za pracę, poczucie humoru oraz wspaniałe przemyślenia i refleksje, a Kadrze za ich profesjonalizm, ciepłe przyjęcie oraz stworzenie dobrej atmosfery.
 
Był to dobry czas!