Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

„… bogactwo można znaleźć w relacjach międzyludzkich,

a prawdziwym ubóstwem jest brak troski o innych.”

(M.A. Adamse).

 
📆10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.
 
Aktualne doniesienia z badań dzieci i młodzieży (Poleszak, Kata, Bieniek, 2023) wskazują, że istotnymi czynnikami chroniącymi przed kryzysem oraz depresją są – pozytywne relacje z rówieśnikami, rodzicami oraz nauczycielami.
 
👫 Nastolatku! Porozmawiaj ze swoim kolegą czy koleżanką z klasy, z którymi dawno nie zamieniłeś(-aś) słowa. Zapytaj co u niego/niej. Tak niewiele trzeba, żeby ktoś poczuł się zauważony i ważny. Tak niewiele trzeba, by zrobić pierwszy krok do zbudowania koleżeńskich relacji, które później mogą przeradzać się w wieloletnie przyjaźnie!
 
👨‍👩‍👦 Rodzicu! Zapytaj swoje dziecko jak minął mu dzień, co dziś dobrego go spotkało, a co było trudne. Powiedz, że jesteś obok zawsze, bez względu na to, jaką ocenę dostało ze sprawdzianu z matematyki. Bądź i słuchaj, co naprawdę ma Ci do powiedzenia Twoja (nie)mała Pociecha. Tak niewiele, a jednocześnie tak wiele!
 
👩‍🏫 Nauczycielu, Wychowawco! Zapytaj jak się dziś czują Twoi uczniowie. Powiedz, że jeśli będą potrzebowali, to jesteś by ich wysłuchać. Powiedz, że widzisz jeśli coś jest nie tak, jeśli komuś jest trudno, Nie musisz być psychologiem. Wystarczy, że po prostu jesteś. Uczniowie mówią, że to jest dla nich ważne!
 
My jesteśmy tu dla Was, pełni gotowości na niesienie pomocy i wsparcia. W różnych formach!
 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!