Kim jesteśmy?

Witamy na naszej stronie!

Akademickie Centrum Psychoprofilaktyki i Terapii powstało w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie dzieci, młodzieży i osób dorosłych na specjalistyczną pomoc psychologiczną i psychoterapię. Kadra Centrum od samego początku swojego istnienia aktywnie uczestniczy w szeroko rozumianych akcjach pomocowych, w tym m.in. udzielania bezpłatnego wsparcia studentom dotkniętym skutkami konfliktu zbrojnego na terytorium Ukrainy (we współpracy z organizacjami studenckimi – na czele z Akademickim Centrum Wsparcia Rówieśniczego Akademii WSEI) czy pracy terapeutycznej z osobami potrzebującymi wsparcia psychologicznego. Centrum prowadzi także działalność szkoleniową dla nauczycieli, psychologów, a także studentów psychologii i pedagogiki.

Dlaczego wspieramy zdrowie psychiczne?

Zespół Centrum jest wspierany przez wykładowców Lubelskiej Akademii WSEI. Posiadają oni nie tylko wszechstronne wykształcenie, ale także wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu oddziaływań pomocowych. Wszyscy pracownicy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że kryzysy są częścią życia człowieka, a o ich ogromnej sile świadczy fakt szukania wsparcia w trudnych chwilach. W Centrum świadczona jest profesjonalna pomoc psychologiczna, ukierunkowana na wspólne wypracowywanie nowych strategii radzenia sobie oraz nabywania takiej wiedzy i umiejętności, która pozwala lepiej radzić sobie w codziennym funkcjonowaniu.

Dlaczego szczególnie leży nam na sercu wspieranie dzieci, młodzieży i ich rodziców?

Ostatnie lata są najlepszym dowodem na to, że współczesna młodzież musi sobie radzić z problemami, które często tylko w niewielkim stopniu albo niemal wcale nie dotyczyły ich starszych rówieśników. Szczególnie czas pandemii pokazał jak młodzi ludzie reagują na przymusową izolację czy konieczność funkcjonowania w środowisku w czasach wojny. Rodzice często pomimo szczerych chęci nie są w stanie pomóc swoim dzieciom. W takich sytuacjach słusznym wyborem jest pomoc, którą oferują nasi psycholodzy. Specjaliści z Centrum pomagają nie tylko młodzieży w lepszym rozumieniu własnych potrzeb i radzeniu sobie we współczesnym świecie, ale także wspierają rodziców w pokonywaniu trudności wychowawczych, kryzysów rozwojowych oraz uczą komunikacji.

Szkolenia dla nauczycieli, psychologów, psychoterapeutów i studentów

Lubelska Akademia WSEI z powodzeniem od wielu lat kształci pedagogów i psychologów. Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę z bogatym dorobkiem naukowym i wieloletnim doświadczeniem zawodowym w szeroko rozumianych działaniach pomocowych. Wykładowcy-praktycy dzieląc się swoją umożliwiają nabycie nowej wiedzy i umiejętności, które są kluczowe, aby pomagać młodzieży, rodzicom i osobom dorosłych. Szkolenia dla studentów dają możliwość specjalistom w swoich dziedzinach oraz studentom na wzbogacenie swojego warsztatu pracy o skuteczne i sprawdzone metody oraz nauczenia się wykorzystywania w praktyce zdobytej wiedzy teoretycznej.

Gama oferowanych usług będzie stale rozszerzana, dlatego warto systematycznie zaglądać na naszą stronę internetową, żeby być na bieżąco.

Zapraszamy do skorzystania z oferty Akademickiego Centrum Psychoprofilaktyki i Terapii.